top of page

מפסיקים לדחות את הכל למחר: מה אפשר לעשות עוד היום כדי לקדם את הנכס הדיגיטלי במנועי החיפוש?

מי לא מכיר את התחושה הזו,

עוד יום עבר, והנכס הדיגיטלי שלנו רק מחכה שיכנסו אליו לקוחות חדשים.

קופצת התראה שנכנסו 3 לקוחות חדשים,

אך תוך כמה שניות הם פשוט יוצאים.

במהלך השבוע נכנסים בטפטופים עוד לקוחות,

אבל כלום לא קורה עם זה.

מה בעצם קרה שם?

יש לכך הרבה סיבות, אחת מהן היא שאולי לא מדובר בלקוחות המדויקים שלכם.

אז איך הלקוחות שמתאימים לנו מוצאים אותנו?

אחת הדרכים למשוך לקוחות "חמים" לעסק היא דרך מנועי החיפוש,

ככה למעשה מגיעים אלינו לקוחות מתעניינים שרמת ההתעניינות שלהם במוצר / בשירות שלכם היא גבוהה.


כולנו יודעים שזה חשוב לקדם את הנכס הדיגיטלי שלנו,

כולנו יודעים שזה יכול להביא לנו עוד לקוחות, עוד מכירות, עוד חשיפה,

השאלה היא- כמה אנחנו באמת מקפידים ומתמידים?

יש כאלו שממש מקפידים, יש כאלו שלפעמים,

יש את אלו שלא מוצאים את הזמן או אין להם הידע לעשות את זה.

אז איך בכל זאת אפשר לצאת מהמעגל הזה?

מה אפשר לעשות עוד היום כדי לקדם את הנכס הדיגיטלי במנועי החיפוש?


אישה עולה על סולם ומבצעת חיפוש ברשת SEARCH

ניתן לעשות זאת ע"י כמה צעדים פשוטים מאוד שאפשר ליישם כבר היום:


1. מחקר מילות מפתח
 • השתמשו בכלי מחקר מילות מפתח כמו Google Trends (יש כמובן עוד הרבה אחרים כמו:Screaming Frog ו- SEMrush.. תבחרו מה הכלי שמתאים לכם).

 • ערכו סיעור מוחות וחשבו על ביטויים שאנשים עשויים לחפש או לחלופין תערכו מחקר בגוגל ספציפית לתחום העיסוק שלכם ותראו מה הלקוחות שלכם מחפשים ברשת.

 • בחרו ביטויים עם נפח חיפושים גבוה ותחרות נמוכה- ככה למעשה אתם בוחרים במילת מפתח נפוצה וגם עולים יותר מהר בחיפוש כשאין הרבה מתחרים בסביבה.

2. שיפור חוויית המשתמש (UX)
 • ניווט קל ונוח: ודאו שהתפריט ברור ומובן, השתמשו בקישורים פנימיים רלוונטיים, שימו לב שניתן להיכנס לפלטפורמה הדיגיטלית שלכם והיא קלה לשימוש בכלל המכשירים הדיגיטליים (מחשב, נייד, טבלאט וכו').

 • מהירות טעינה: תדאגו לכך שהפלטפורמה שלכם תיטען במהירות, השתמשו בתמונות וסרטונים באיכות גבוהה אך בגודל קובץ קטן, שהתמונות הן באיכות טובה והן לא כבדות.

 • קריאות ותוכן נגיש: השתמשו בפונטים (או בעברית: גופנים), שימו לב לערוך את הפלטפורמה שלכם ככה שתהיה נעימה לעין - בלי הרבה גושים של תוכן, חלוקה נכונה לחלקים, פיזור של תמונות ועזרים ויזואליים על מנת להנעים את הגלישה. בונוס: ודאו שהפלטפורמה נגישה לאנשים עם מוגבלויות, ככה אתם מייצרים חווית לקוח נעימה ללקוחות פוטנציאלים נוספים וגם עושים קצת טוב בעולם.


3. שימו לב לעיצוב הממשק (UI)

 • עיצוב מקצועי ונעים לעין: השתמשו בצבעים נעימים וברקע נקי, השתמשו בתמונות וסרטונים באיכות גבוהה (אבל בו זמנית לשים לב לעניין המשקל- שלא יאט לכם את הפלטפורמה), ודאו שנראות שלכם ברשת נראת מקצועית ומזמינה.

 • עיצוב מותאם למכשירי הניידים השונים: שימו לב שהפלטפורמה שלכם נראת ומתפקדת בצורה נכונה גם במכשירים הניידים, השתמשו בעיצוב רספונסיבי (responsive design) - כלומר עיצוב שיודע להתאים את עצמו ונראה טוב במכשירים השונים.גבר בחליפה עולה במדרגות החיפוש עד לפיתרון האולטימטיבי לעסקשלו


4. כתבו תוכן איכותי ורלוונטי
 • תוכן מקורי וייחודי: אם כתבו תוכן שלא ניתן למצוא באתרים אחרים ותדעו להשתמש נכון במילות המפתח שיגרמו ללקוחות הפוטנציאלים שלכם להגיע ספציפית אליכם - הקידום שלכם יעלה. שימו לב לכתוב תוכן שמעניין את קהל היעד שלכם ולא אתכם. הרבה פעמים בתור בעלי עסקים עם ידע רב יש לנו הרבה אינפורמציה שאנחנו יכולים לחלוק את הלקוחות שלנו, עם זאת תשימו לב שהתוכן רשום בצורה מקצועית אך מובנת, ללא שגיאות כתיב והכי חשוב-קלה לקריאה.

 • עדכון שוטף של התוכן: הקפידו להוסיף תוכן חדש בתדירות קבועה, בו זמנית במידה ויש תוכן שנכתב מזמן - אולי שווה לעדכן אותו או להוסיף דברים חדשים שהתעדכנו מאז (במקרה של חידושים בתחום). שימו לב שהתוכן שלכם תמיד מעודכן ורלוונטי ללקוחות שלכם.


5. כניסות מתוך קישורים חיצוניים
 • פרסום מאמרים אורחים: כתבו מאמרים איכותיים ופרסמו אותם באתרים ופלטפורמות אחרות, הקישור הזה עוזר לקדם את האתר במנועים.

 • שיתוף ברשתות חברתיות: שתפו את התוכן שלכם ברשתות חברתיות, צרו קשר בתכנים שבין הפלטפורמות השונות- ככל שיש יותר חיבורים מול הרשתות השונות (פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק, טוויטר, לינקדאין וכו') ככה ההשפעה תהיה גדולה יותר וזה למעשה מייצר תנועה. עודדו אנשים לשתף את התוכן שלכם, תשלחו את התוכן לאנשים שזה יכול להיות רלוונטי

 • השתמשו בקישורים קצרים וברורים: אף אחד לא אוהב ללחוץ על קישורים ארוכים ולא מוכרים, בעולם שבו אנחנו מאוימים ונזהרים ממתקפות סייבר- מומלץ לצרף לינק שנראה אמין ובעדיפות ללינק קצר.

6. עקבו אחר התוצאות
 • חשיבות המעקב: חשוב מאוד לעקוב אחר התוצאות שלכם בקידום אתרים, כדי לראות מה עובד ומה לא, ולשפר את האסטרטגיה שלכם לאורך זמן.

 • השתמשו בכלים סטטיסטיים כדי לעקוב אחר הביצועים שלכם ברשתות חברתיות, כגון נתוני מעורבות (לייקים, תגובות, שיתופים), נתוני תנועה (כמה אנשים הגיעו לאתר שלכם מהרשתות החברתיות) ועוד.

איש עסקים יושב על המדרגות ומבצע חיפוש במנועי החיפוש כמו כן גם המדרגותהן מנוע היפוש


העקרונות שפירטתי עליהם כאן הם אומנם ממש על קצה המזלג, אבל אם תקחו לפחות עיקרון אחד ותתחילו ליישם- אתם תראו תוצאות.

התחילו לקדם את הנכס הדיגיטלי שלכם עוד היום ותראו את התוצאות!

יש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות וטכניקות שאפשר ליישם, יש להתאים לעסק את התוכנית המדויקת לו,

אם אתם מעוניינים לעשות עוד צעד לעבר שדרוג העסק במנועי החיפוש אני ממליצה לכם לפנות ולהגיע לשיחת אפיון ראשונית ונדבר על הכל.עד הפעם הבאה,

אילנית.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

סדנה בנושא כתיבה שיווקית - נשמע לכם מעניין?

תמונה של אילנית מנהלת סטודיו שוסטר עיצובים

השאירו פרטים ואשלח לכם הודעה לגבי פתיחת מועדים לסדנה

תודה רבה, נשתמע בקרוב

bottom of page